Chceme priniesť ľuďom to dobré,
čo v prírode máme.

Včelí VOSK

Včelí VOSK


Milí zákazníci  teraz naozaj potrebujeme, aby ste nakupovali doma, v obchodoch a e-shopoch podnikajúcich na Slovensku. Nákupom doma pomáhate chrániť domáce pracovné miesta a my vám za to už teraz ďakujeme. #domanakupujem

Poštovné ZDARMA pri objednávke nad 50,- eur.


Včelí vosk vzniká činnosťou voskových žliaz, ktoré má robotnica vyvinuté na spodnej strane bruška. Na voskových zrkadielkach včielka tvorí voskové šupinky, ktoré si pomocou končatín prisúvajú k hryzadlám a formuje ich do tvaru buniek včelích plástov.

VÝZNAM VČELIEHO VOSKU A JEHO POUŽITIE

Včelí vosk je dôležitým produktom včiel robotníc, ktorý slúži v prvom rade na výstavbu včelieho diela, ale aj ako nenahraditeľná významná surovina pre farmaceutický aj ostatný  priemysel. Získaný včelí vosk je nutné pred ďalším použitím (podľa spôsobu použitia) náležite upraviť, t.j. zbaviť ho nežiadúcich prímesí (mechanické nečistoty) a  sterilizovať - dezinfikovať (zbaviť ho prípadných zárodkov pliesní, baktérií...). 
Podľa spôsobu konečnej úpravy rozoznávame druhy vosku: priemyselnýpre včelárstvo na výrobu medzistienok a napr. sviečok. Včelí vosk najvyššej kvality je určený pre farmaceutický a potravinárskypriemysel, kde sa vyžaduje atest, ktorý  zaručuje jeho vysokú kvalitu a sterilnú čistotu. Napríklad veľmi široké použitie nájde pravý včelí vosk v domácnosti pri pečení (namiesto tuku potrieť plech na pečenie kúskom včelieho vosku). 
Počas produkčného obdobia v dobrých znáškových podmienkach môže jedno včelstvo vyprodukovať 1 - 2 kg vosku.

Milí zákazníci, vzhľadom k tomu, že sme ukončili predaj na jarmokoch a trhoch,

jedinou spojnicou s vami je  tento e-shop.

Ďakujeme

Podporujete slovenských včelárov.
Včelí vosk 250ml čierny

Včelí vosk 250ml čierny

Včelí vosk -  Univerzálny balzam na kožu a drevoPrírodný balzam z..

6,80€

Včelí vosk potravinársky 80g

Včelí vosk potravinársky 80g

Použitie:- v domácnosti na potieranie plechov na pečenie- pri výrobe o..

2,60€

Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)