Chceme priniesť ľuďom to dobré,
čo v prírode máme.

VČELÍ VOSK

Poštovné ZDARMA pri objednávke nad 35,- eur.


Včelí vosk vzniká činnosťou voskových žliaz, ktoré má robotnica vyvinuté na spodnej strane bruška. Na voskových zrkadielkach včielka tvorí voskové šupinky, ktoré si pomocou končatín prisúvajú k hryzadlám a formuje ich do tvaru buniek včelích plástov.

VÝZNAM VČELIEHO VOSKU A JEHO POUŽITIE

Včelí vosk je dôležitým produktom včiel robotníc, ktorý slúži v prvom rade na výstavbu včelieho diela, ale aj ako nenahraditeľná významná surovina pre farmaceutický aj ostatný  priemysel. Získaný včelí vosk je nutné pred ďalším použitím (podľa spôsobu použitia) náležite upraviť, t.j. zbaviť ho nežiadúcich prímesí (mechanické nečistoty) a  sterilizovať - dezinfikovať (zbaviť ho prípadných zárodkov pliesní, baktérií...). 
Podľa spôsobu konečnej úpravy rozoznávame druhy vosku: priemyselnýpre včelárstvo na výrobu medzistienok a napr. sviečok. Včelí vosk najvyššej kvality je určený pre farmaceutický a potravinárskypriemysel, kde sa vyžaduje atest, ktorý  zaručuje jeho vysokú kvalitu a sterilnú čistotu. Napríklad veľmi široké použitie nájde pravý včelí vosk v domácnosti pri pečení (namiesto tuku potrieť plech na pečenie kúskom včelieho vosku). 
Počas produkčného obdobia v dobrých znáškových podmienkach môže jedno včelstvo vyprodukovať 1 - 2 kg vosku.


Včelí vosk 250ml

Včelí vosk 250ml

Universal leder balsam - Univerzálny balzám na kožu a drevoUniverzálny..

5,00€

Včelí vosk potravinársky 90g

Včelí vosk potravinársky 90g

Použitie:v domácnosti na potieranie plechov, výrobu oblátok, pri výrob..

2,10€

Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)