Chceme priniesť ľuďom to dobré,
čo v prírode máme.

Peľ-PERGA

Peľ-PERGA


Milí zákazníci  teraz naozaj potrebujeme, aby ste nakupovali doma, v obchodoch a e-shopoch podnikajúcich na Slovensku. Nákupom doma pomáhate chrániť domáce pracovné miesta a my vám za to už teraz ďakujeme. #domanakupujem

Poštovné ZDARMA pri celkovej objednávke nad 50,- eur.


Včelí peľ obnôžkový

Včely zbierajú z kvetov a iných častí rastlín nielen nektár, ale aj veľké množstvo kvetového peľu. Bez peľu by roj včiel nemohol normálne pracovať a žiť. 

 Včelí peľ vzniká už na rastlinke potom, ako ho včela spojí do väčšej hrudky. Táto zmes sa nazýva obnôžkový peľ. Tento peľ včely ukladajú do úľa, kde potom kvasí a zreje. Včelí peľ je hlavnou potravinou pre správny vývoj ďalších včelstiev. Včelí peľ je plnohodnotnou výživou pre vývoj zdravého jedinca a dokonalého zdravia nie len pre včely ale aj pre nás ľudí.


Peľ z kvetov môžu užívať všetci ľudia, nielen chorí. Tento produkt je značne koncentrovaný, a preto stačí užívať peľ niekoľkokrát za rok, zvlášť na začiatku každého ročného obdobia. Užíva sa najlepšie nalačno 15 min pred jedlom, napríklad zmiešať s medom a zapiť vodou, alebo pridať do musli, čerstvej ovocnej šťavy a pod.. Nedoporučuje sa užívanie na noc alebo neskoro večer. Užívaný peľ by mal byť čerstvý lebo po roku stráca svoje vlastnosti. Uskladňujeme ho v dobre uzavretom balení na suchom a tmavom mieste , pri dlhodobejšom uskladnení najlepšie zamraziť alebo v chladničke pri teplote do 9 C.

Peľ je pohlavná bunka rastlín, ktorá vzniká v peľnici kvetu za účelom oplodnenia blizny. Je hlavným zdrojom bielkovín pre včely a plod. Peľové zrná včela lietavka v priebehu zberu sformuje pomocou slinných žliaz a nektáru, alebo medu z medového vačku, do oválneho tvaru. Vytvorí tak kompaktnú obnôžku, ktorú po uložení na posledný pár nôh následne prenesie do úľa a tam ju prenechá na spracovanie mladuškám. Tie peľ vrstvia do buniek plástov, utláčajú ho hlavou a po naplnení buniek do dvoch tretín ho zalejú vrstvičkou medu. Obnôžkový peľ má v porovnaní v prírodným peľom rastlín zmenené vlastností, je sladší a stráviteľnejší. Ešte viac je zmenený peľ uskladnený v plástoch. Je pripravený na konzumáciu včelami, vrátene najmladších lariev, a preto sa včelí peľ nazýva tiež včelím chlebom.


AKCIA  znížená cena: len do vypredania

  • včelí peľ, perga
  • propolis surový
  • propolisová tinktúra
  • propolisová masť
  • včelí jed
  • nechtíková masťMilí zákazníci, vzhľadom k tomu, že sme ukončili predaj na jarmokoch a trhoch,

jedinou spojnicou s vami je  tento e-shop.

Ďakujeme

Podporujete slovenských včelárov.


Med s peľom 250g

Med s peľom 250g

Med s kvetovým peľom 250 gMed skvetovým peľom posilňuje imunitu, zvyšu..

4,80€

Perga peľ 90g

Perga peľ 90g

PERGA - včelí chliebAko vzniká tento jedinečný produkt?Včely ho v úli ..

13,40€

Včelí peľ 125 g

Včelí peľ 125 g

Zloženie:Včelí peľ obsahuje 185 živín a 22 aminokyselín, tisíce rôznyc..

4,10€

Včelí peľ 250g

Včelí peľ 250g

Zloženie:Včelí peľ obsahuje 185 živín a 22 aminokyselín, tisíce rôznyc..

7,50€

Zobrazenie 1 až 4 z 4 (1 stránok)