Chceme priniesť ľuďom to dobré,
čo v prírode máme.

Včelí peľ

Včelí peľ obnôžkový

Včely zbierajú z kvetov a iných častí rastlín nielen nektár, ale aj veľké množstvo kvetového peľu. Bez peľu by roj včiel nemohol normálne pracovať a žiť. 

 Včelí peľ vzniká už na rastlinke potom, ako ho včela spojí do väčšej hrudky. Táto zmes sa nazýva obnôžkový peľ. Tento peľ včely ukladajú do úľa, kde potom kvasí a zreje. Včelí peľ je hlavnou potravinou pre správny vývoj ďalších včelstiev. Včelí peľ je plnohodnotnou výživou pre vývoj zdravého jedinca a dokonalého zdravia nie len pre včely ale aj pre nás ľudí.


Peľ z kvetov môžu užívať všetci ľudia, nielen chorí. Tento produkt je značne koncentrovaný, a preto stačí užívať peľ niekoľkokrát za rok, zvlášť na začiatku každého ročného obdobia. Užíva sa najlepšie nalačno 15 min pred jedlom, napríklad zmiešať s medom a zapiť vodou, alebo pridať do musli, čerstvej ovocnej šťavy a pod.. Nedoporučuje sa užívanie na noc alebo neskoro večer. Užívaný peľ by mal byť čerstvý lebo po roku stráca svoje vlastnosti. Uskladňujeme ho v dobre uzavretom balení na suchom a tmavom mieste , pri dlhodobejšom uskladnení najlepšie zamraziť alebo v chladničke pri teplote do 9 C.


Včelí peľ 125 g

Včelí peľ 125 g

Zloženie:Včelí peľ obsahuje 185 živín a 22 aminokyselín, tisíce rôznyc..

3,30€

Včelí peľ 250g

Včelí peľ 250g

Zloženie:Včelí peľ obsahuje 185 živín a 22 aminokyselín, tisíce rôznyc..

6,60€

Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)