Chceme priniesť ľuďom to dobré,
čo v prírode máme.

MATERSKÁ KAŠIČKA

Poštovné ZDARMA pri objednávke nad 35,- eur.


Materská kašička je čistý včelí produkt s charakteristickou vôňou a nakyslo korenistou chuťou. Obsahuje vyvážený komplex látok blahodarne pôsobiacich na organizmus.

Materská kašička je jedným z najzáhadnejších prírodných produktov a jej zloženie nie je doposiaľ celkom objasnené. Obsahuje veľké množstvo komponentov, ktoré vytvárajú výživnú zmes s výnimočnými vlastnosťami.Vzhľadom sa materská kašička podobá smotane, jej farba môže byť biela až jemne krémová. Materskú kašičku produkujú včely krmičky pre výživu lariev včiel a včelej královny. Obyčajné robotnice sa krmia materskou kašičkou len veľmi krátko - len prvé tri dni a noci. Včelia kráľovna sa ale živí materskou kašičkou tzv. královským želé celý svoj dlhý život. Tento produkt, ktorý je unikátny svojimi výživovými vlastnosťami, obsahuje veľa biologicky aktívnych látok .

Včeliu materskú kašičku vylučuje včela robotnica z hltanových žliaz, ktoré má uložené v hlave. Základom na produkciu materskej kašičky je včelí peľ. Materskú kašičku včely používajú na kŕmenie dospelej matky, na kŕmenie larvy budúcej matky a lariev včiel robotníc a trúdov. Materská kašička obsahuje všetky potrebné živiny a je bezzvyšková, čo znamená, že larvička sa nepotrebuje zbavovať výkalov. Najväčšiu spotrebu materskej kašičky vo včelstve má matka. Matka sa pohybuje po pláste v sprievode niekoľkých včiel - kŕmičiek, ktoré jej nepretržite ponúkajú materskú kašičku. Vďaka pravidelnej konzumáciií je matka mimoriadne aktívna pri kladení vajíčok. Denne ich položí v priemere 1500 až 2000, pričom ich celková hmotnosť prevyšuje hmotnosť matky. Obdivuhodný je aj rozdiel vo veku, ktorého sa matka dožíva. Je to tri až päť rokov, na rozdiel od niekoľkých týždňov , prípadne mesiacov u robotníc. 

Materská kašička má limitovanú živostnosť, preto sa po odobratí chladí, zamrazuje alebo lyofilyzuje. Materská kašička v mede 250g

Materská kašička v mede 250g

Materská kašička má stimulačný a povzbudzujúci účinok na ľudský organi..

4,10€

Zobrazenie 1 až 1 z 1 (1 stránok)